Almanca Türkçe sözlük, Almanca dersleri, Almanca cümleler, Almanca kelimeler, Almanca Türkçe çeviri, Almanca bilen eleman,Almanca dil kursları,Almanca dilbilgisi

Anasayfa | Site Hakkında | Bu sitede reklam | Yardım | İletişim

Dünyanın en kaliteli online Almanca kursu (Resimli kayıt olma anlatımı)

İnternet üzerinde onlarca Almanca öğrenme sitesi vardır. Ancak Alman’yanın en önemli kurumları tarafından hazırlanan, Almanya’nın sesini dünyaya duyurduğu site www.dw-world.de içinde bulunan Almanca Öğrenme bölümü internet üzerinde bulabileceğiniz en kaliteli ve en kullanışlı kaynaktır.

Bu kaynağı Almanca ve İngilizce olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak biz İngilizce bilmeyen ziyaretçilerimiz için bu kursa nasıl bedava kayıt olunacağını resimlerle tek tek anlattık. 

Genel Bilgiler:
Online kursumuz 5 bölümden oluşmakta ve her 5 bölüm içerisinde 5 adet alt  bölüm yer almakta. Kursumuz tamamen interaktif yani etkileşimli bir kurstur. Bu demek oluyor ki hem görsel hem işitsel içerik ile beraber bizim de aktif katılımımızla devam eden bir kurs. Yani dinleyeceğiz, okuyacağız ve bunlara cevap vererek küçük testler ile öğrendiklerimizi sınayacağız. Şimdi isterseniz kayıt olma bölümüne geçelim ve kayıt olduktan sonra kursa nasıl devam edeceğimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgileri ilgili bölümlere geldiğimizde tekrar inceleyelim.

Nasıl kayıt olacaksınız?

Öncelikle web sitesine giriyoruz: http://www.dw-world.de

Siteye girdikten sonra sitenin sağ üst köşesinden Türkçe dilini resimde kırmızı nokta ile gösterilen yerden seçiyoruz :

al01 
Buradan Türkçe dilini seçtikten sonra sol taraftaki menüden “Almanca Kursları” başlığı altındaki “Almanca Öğrenin” linkine tıklıyoruz ( Aşağıdaki resimde kırmızı nokta ile gösterilmiştir) :

al02
Almanca Öğrenin” bağlantısına tıkladıktan sonra açılan alt menüden “Deutsch Interaktive” bağlantısını tıklıyoruz. Bu bağlantıyı aşağıdaki resimde kırmızı nokta ile gösterdik:

al03 
Bu bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa karşınıza gelecek. Burada kurs hakkında kısa bir tanıtım ve kursun kayıt bağlantısı gelecek. Bu ekranda tıklamanız gereken yeri de kırmızı nokta ile gösterdik :

al04
Evet şimdi karşımıza kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yapabileceğimiz ekran geldi. Ancak biz daha kayıt olmadık, bu yüzden bu ekranda “New user” yazan bağlantıya tıklayıp kayıt olmamız gerekiyor. Bu bağlantı sayfanın sol alt tarafında yer alıyor (aşağıdaki resimde kırmızı nokta ile belirttik) :

 al05

New user’a tıkladıktan sonra karşımıza kayıt ekranı geliyor. Bu ekranda yanında kırmızı yıldız işareti olan yerleri doldurmak zorunludur. Diğer alanları nasıl dolduracağınızı aşağıdaki resimde tek tek anlattık. Kayır formunu doldurduktan sonra sağ alt köşede yeşil nokta ile gösterdiğimiz “SAVE” bağlantısına tıklıyoruz ve kayıt işlemi sona eriyor.

al061

“SAVE” bağlantısına tıkladıktan sonra artık siteye kayıtlu duruma geçiyoruz. Bu bağlantıya tıkladıktan hemen sonra başarılı bir şekilde kayıt olduğunuzu gösteren bir mesaj karşınıza gelecek. Bu mesajda başarı ile kayıt olduğunuz ve kayıt bilgilerinizin e posta adresinize gönderildiği anlatılıyor. Aşağıdaki resimde kırmızı nokta ile gösterilen TAMAM düğmesine tıkladığınızda karşımıza seviye belirleme ekranı çıkacak.

al07 

“Tamam” düğmesine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıda resimle gösterdiğimiz ekran gelecek. Bu ekranda başlangıç seviyesindekiler kırmızı noktanın bulunduğu yerdeki seçime dokunmadan yeşil nokta ile gösterdiğimiz “Continiue” bağlantısına tıklayacaklar. Eğer daha önce Almanca öğrendi iseniz kırmızı nokta ile gösterilen yerden seviyenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Seviyenizi bilmiyorsanız ekranın sol tarafındaki seviye ile ilgili açıklamaları okuyunuz.

al08

Yeşil nokta ile gösterlen bağlantıya tıkladıktan sonra karşımıza Kurs Planı sayfası gelecek. Buradan A1 bölümündeki Exercises bağlantısına tıklayarak derslerimize başlıyoruz.

Kurs planı sayfasında tamamlayacağınız 3 seviyeyi bir bütün olarak görebiliyorsunuz A1, A2 ve B1. Son olarak en altta sertifika sınavı için bir test yer almakta. Aşağıdaki resimde kırmızı nokta ile gösterdiğimiz bağlantıya tıklayarak alıştırmalara başlayabilirsiniz:

al09

Evet siteye kayıt oldunuz ve ilk derse başlayacağınız noktaya kadar geldiniz. Kayıt ve ilk derse kadar olan bölüm hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.


Bu konu ile ilgili diğer konular :

1 Yorum

  1. Yorum NALİ tarafından Mayıs 25, 2009 10:54 tarihinde yapılmıştır.

    bu kursa kayıt olma ücretlimidir

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Yorum yapın!