Almanca Türkçe sözlük, Almanca dersleri, Almanca cümleler, Almanca kelimeler, Almanca Türkçe çeviri, Almanca bilen eleman,Almanca dil kursları,Almanca dilbilgisi

Anasayfa | Site Hakkında | Bu sitede reklam | Yardım | İletişim

TestDaF size ne kazandırır?

+ TestDaF belgesi, Almanya’daki bütün üniversiteler tarafından kabul edilmektedir.

+ Sınavın dört bölümünden de TDN 4 aldığınız, ve seçtiğiniz üniversite de diğer başvuru belgelerinizi kabul ettiği takdirde, Almanya’daki herhangi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz. TDN 4 seviyesinin altında kalan notların tanınması ve üniversiteye kabulünüz, seçtiğiniz bölüme, branşa ve öğrenim süresine bağlı olarak söz konusu üniversitenin değerlendirmesine kalmıştır.Almanca Öğren

+ TestDaF, bilim, yüksek okul ve üniversite öğrenimi ile ilgili konu ve soruları içermekte ve üniversite öğrenimi için gerekli ve önemli olan dil yetisini/bilgisini ölçmektedir.

+ TestDaF, dil bilgisinin düzeyini, okuma anlama, dinleme anlama, yazılı ifade ve sözlü ifade olmak üzere dört ayrı bölümde ölçmektedir. Bu nedenle TestDaF belgesinde her bölümün puanı ayrı olarak yer alır. Böylece bu dört bölümdeki eksikleriniz ve artılarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

+ TestDaF sınavına kendi ülkenizde katılabilirsiniz. Artık bu sınava katılabilmek için Almanya’ya gelmeniz gerekmiyor. TestDaF belgeniz size postalanacaktır, böylece Almanya seyahatinizden önce üniversite başvurusu için gerekli olan evraklarınızı da hazırlayabilir ve hem zamandan, hemde paradan tasarruf etmiş olursunuz.Almanca Öğren

+ TestDaF’a sınavın içeriğine uygun olarak kendiniz hazırlanabilirsiniz. TestDaF sınavları http://www.testdaf.de sitesinde örneğini görebileceğiniz örnek sınavlara benzer. Sınava ne zaman girerseniz girin, bölümlerin zorluk derecesi aynıdır.

+ TestDaF’ın bütün dünyada lisanslı test merkezleri vardır. Bu merkezlerden sınav hakkında bilgi alabilir, TestDaF personeline konuyla ilgili danışabilirsiniz.

+ Ayrıca DAAD uzmanları, Goethe-Enstitüleri, dil okulları, üniversitelerin fililoji ve Almanca eğitim bölümleri, Federal Almanya elçilik ve konsolosluklarından da sınav hakkında bilgi edinebilirsiniz.

+ TestDaF belgelerinin geçerlilik süresi sınırsızdır.Almanca Öğren

+ Aldığınız sınav sonucundan memnun değilseniz ve puanınızı yükseltmek istiyorsanız, sınavı – istediğiniz sıklıkta – tekrarlayabilirsiniz.


Bu konu ile ilgili diğer konular :

1 Yorum

  1. Yorum Mehmet Zahid tarafından Kasım 29, 2012 14:21 tarihinde yapılmıştır.

    arkadaşlar testdafla boşa zaman harcamayın ben testdafı kazanmış birisi olarak üniversiteler tarafından kabul buyrulmamaktadır.söyledikleri şu biz testdaf belgesini sertifika olarak degerlendirmiyoruz.eger belge almak istiyorsanız goethe nin sınavına veya dsh sınavına hazırlanın zaten testdaf dan tdn5 almış birisi c1 sevyesinde bir belge sahibi oluyor ama sözde… almanyada hochschule için dsh2 veya c2 sevyesinde sertifika istiyorlar.onun için testdaf yerine goethenin sınavı veya dsh sınavlarına hazırlanın….tavsiyem… teşekkürler.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Yorum yapın!